5 טיפים לחיסכון במס

כל עצמאי ובעל עסק ששואף לייעל את הפעילות הפיננסית שלו צריך לשאול את עצמו שאלה פשוטה – עד כמה הוא מנצל את ההטבות והזכויות המגיעות לו על מנת לחסוך בתשלומי מס? עצמאים רבים שוגים בהתנהלות שלהם ולא מנצלים עד תום את אשר מגיע להם מרשויות המדינה, וכתוצאה מכך נאלצים לעמוד בפני תשלומי מס גבוהים יותר.
תעשו לעצמכם טובה ותימנעו מהתנהלות חשבונאית קלוקלת. זה עלול להתנקם בכל בטווח הארוך ולהוביל את העסק למבוי סתום. אנו בטוחים שחשוב לכם לעשות את המיטב על מנת להזניק את העסק אל מחוזות טובים ולראות איך אתם עומדים בכל היעדים שאתם מציבים לעצמכם, וכדי לעשות זאת בהצלחה, חשוב לזכור שהכל מתחיל בדרך שבה אתם מנהלים את החשבונות שלכם וחוסכים במס.
כדי לעזור לכם להבין טוב יותר מה אתם צריכים לעשות על מנת לחסוך במס, החלטנו להכין לכם 5 טיפים מעולים שיאפשרו לכם להיות בראש שקט בפעם הבאה שתצטרכו להגיש את הדו"ח השנתי, לבדוק החזרי מס או לנצל את הזכויות שלכם עד תום. תזכרו – מספר צעדים פשוטים והתנהלות חכמה תעזור לכם לחסוך סכומי כסף משמעותיים.

5 טיפים לחסכון במס

  • מימון על ידי יחידים של חברות – כל אדם עצמאי שבוחר לתת הלוואה לחברה שלו יכול ליהנות מתנאים מעולים אשר כוללים פטור ממס על הפרשי הצמדה של כל הלוואה. כמובן שכל זאת בהנחה ואתם עומדים בתנאים ספציפיים של לקיחת הלוואה, ולפיכך זה יהיה חשוב שתבדקו את כל הפרטים הללו מראש. ניתן אף להתייעץ עם רואה בחשבון בנושא על מנת לברר בדיוק מה מגיע לכם ובאילו תנאים עליכם לעמוד.
    הפרשה לקרת השתלמות – כל עצמאי יכול להפקיד עד 7% מההכנסה השנתית שלו לקרן השתלמות. הפקדה לקרן השתלמות עשויה לזכות אתכם בהטבות מס וריבית גבוהה, כך שבמצטבר תוכלו לחסוך לא מעט כסף, וזאת במיוחד כאשר מדובר על סכומים גדולים. לפני שאתם בוחרים להפקיד לקרן השתלמות, תתייעצו עם רואה חשבון שיוכל לעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות.
  • אל תתנהלו ללא רואה חשבון – טעות קרדינלית שעצמאים רבים נוטים לעשות היא ניסיון להתנהל ללא רואה חשבון. במקרים כאלה הם נוטים לקבל החלטות שגויות, להתנהל בצורה לא אחראית מול רשויות המס, להגיש דוחות מס ללא נקודות זיכוי ממוצות ולבסוף משלמים הרבה יותר מס מכפי שהיו יכולים לשלם אילולא היו בוחרים לפנות אל רואה חשבון שיעזור להם. אם אתם רוצים לוודא שאתם לא נמצאים במצב הזה, פנו אל רואה חשבון בחיפה שיוכל לעזור לכם.
  • חישוב מס נפרד לזוגות נשואים – כל בן זוג יכול לבצע את חישוב המס שלו באופן נפרד ובכך ליהנות מהטבות מס טובות יותר. התקנה הזו תקפה עוד משנת 2014, והרי שאם אתם רוצים לנצל עד תום את הזכויות שמגיעות לכם ולשלם פחות מס, פשוט פנו לייעוץ מס. זה בוודאי יוכל לעזור לכם להימנע מקבלת החלטות שגויות בעניין הזה.
  • פקודת המס 190 – על פי פקודת המס 190, כל אדם אשר הגיע אל גיל 60 ומחזיק כסף בעו"ש, פק"מ, תיק ניירות ערך או תוכנית חיסכון יכול להפקיד את הכסף אל קופת גמל. כך ניתן לעשות שימוש בכסף הפנוי ולנצל אותו כדי ליהנות מחיסכון משמעותי לאחר גיל 60 וכל היתרונות שיש לקופות גמל להציע, כמו קצבה חודשית פטורה ממס, אפשרות למשיכה חד פעמית בתשלום מס מופחת, וגם אופציה להורשה פטורה ממס. כך שאם אתם רוצים לנצל היטב את הזכויות שלכם בתקופה הזו בחיים, נמליץ לכם לבדוק את כל הפרטים עם משרד רואה חשבון שיוכל ללוות אתכם ולהסביר לכם בדיוק מה אתם יכולים לעשות.

יישום של הטיפים שהזכרנו, בנוסף לדברים נוספים שניתן לעשות, עשוי לחולל מפנה דרמטי בדרך שבה אתם מנהלים באופן שוטף את הכספים שלכם. אם אתם לא רוצים להגיע למצב שבו הכסף שלכם יושב בעו"ש ולא עושה דבר או פשוט להתנהל בצורה לא אופטימלית עם העסק שלכם מול רשויות המס, תשימו לב לכל פרט שנוגע לדרך שבה אתם מנהלים את הכסף שלכם. זה יחסוך לכם לא מעט כאבי ראש בעתיד ויהיה שווה כל שקל. אנו בטוחים שזה יוכל לעזור לכם בלא מעט מישורים.
לפני שאתם יוצאים לדרך ומנסים לעשות שינוי בדרך שבה אתם מתנהלים מבחינה פיננסית, יהיה כדאי לכם לשאול את עצמכם האם אתם עושים כל מה שאתם יכולים כדי לשפר את ההתנהלות שלכם. במידה ואתם נמצאים במצב שבו אתם חושבים שיש מקום לשיפור, אז כנראה שהגיע הזמן לפנות אל רואה חשבון בחיפה שיוכל ללוות אתכם ולהעניק לכם ייעוץ מקצועי לגבי כל הסוגיות שקשורות בחיסכון במס. כך תוכלו להיות בטוחים לגבי כל פרט ולדעת בוודאות שאתם נוקטים בכל האופציות העומדות לרשותכם על מנת שהחוק יוכל להטיב עמכם. אין לנו ספק שזה יוכל לעזור לכם באופן משמעותי.

תנו לרואה חשבון לעזור לכם
תזכרו שאתם לא צריכים להתמודד עם כל הפרטים הטכניים בעצמכם בלבד. ניתן לפנות בקלות אל רואה חשבון שיוכל להסביר לכם בדיוק מהן כלל האפשרויות שעומדות בפניכם. בדרך הזו תוכלו להתקדם הלאה ולהימנע מבזבוז זמן על חוסר וודאות שנוגע להתנהל החשבונאית שלכם. שינויים קטנים ומהירים לאחר התייעצות עם רואה החשבון זה כל מה שאתם צריכים לשקול במידה וחשוב לכם לוודא שאתם פועלים בצורה נכונה ולא משאירים כסף על השולחן.
לא כל רואה חשבון יוכל לעזור לכם באותה מידה, ובדיוק בשל זאת זה יהיה חשוב במיוחד שתבחרו אך ורק אחד שיוכל להעניק לכם שירת מצוין ולעשות כל מה שצריך על מנת להקל עליכם במישור של ההתנהלות הפיננסית. אנו בטוחים שבחירה חכמה של איש מקצוע בתחום תוכל לעזור לכם לחולל שינוי גדול בכל היכולת שלכם לחסוך כסף, וזה בוודאי משהו שיהיה כדאי לכם לקחת לתשומת ליבכם בסופו של דבר.
אל תהססו לקחת את הזמן שלכם ולוודא שאתם פועלים בצורה נכונה בכל המישורים. רק כך תוכלו להבטיח שאתם הולכים בדרך הנכונה ומנצלים בדיוק את כל מה שמגיע לכם. אנשים רבים מקבלים החלטות שגויות בשל לחצים במישור הפיננסי ופשוט פוגעים בעצמם בסופו של דבר. אנו בטוחים שאתם לא רוצים להיות במצב הזה, ובדיוק בשל זאת יהיה כדאי לכם לחשוב על כל צעד שאתם בוחרים לקחת מבחינתכם.

ניתן להתייעץ לגבי כל פרט
בכל פעם שאתם נאלצים להתמודד עם סוגיה שלא ברורה לכם או שאתם פשוט לא בטוחים מהי הדרך הנכונה עבורכם לפעול על מנת לחסוך במס, תזכרו שאתם יכולים לפנות אל יועץ המס או הרואה חשבון על מנת שיוכל להכווין אתכם ולהסביר לכם בדיוק מהן האופציות הטובות ביותר שעומדות בפניכם. בדרך הזו תוכלו להימנע מקבלת החלטות שתצטערו עליהן בסופו של דבר וזה בוודאי יאפשר לכם להיות הרבה יותר מרוצים. תחסכו לעצמכם את כל סימני השאלה ופשוט פנו אל איש מקצוע שיוכל להעניק לכם מענה הולם לכל דבר שלא ברור לכם. זה בוודאי יעזור לכם רבות.
ככל שתשכילו להקדיש יותר זמן על מנת לבדוק את כל הפרטים הקטנים, זה יוכל לחסוך לכם לבטים רבים ולמנוע קבלת החלטות שגויות. הטיפים שהזכרנו לאורך המאמר הם רק קצה הקרחון בכל הנוגע לדברים שתוכלו לעשות על מנת לחסוך במס. ישנם עוד דברים רבים נוספים שאפשר לעשות ויהיה כדאי לכם לבדוק אך ורק בעצתו של רואה חשבון. רק כך תוכלו להיות בראש שקט ולדעת בוודאות שאתם הולכים על האפשרות הטובה ביותר לחיסכון במס.

חיסכון במס בסכומי כסף משמעותיים במיוחד
ככל שאתם מרוויחים יותר כסף, כך התנהלות חכמה עשויה לאפשר לכם לחסוך סכומי כסף גדולים יותר. כך שאם אתם רוצים למצוא את עצמכם במצב אופטימלי ולהימנע מתשלום מס גבוה יתר על המידה, זה משהו שיהיה כדאי לכם לקחת לתשומת ליבכם. זה לא אמור לקחת זמן רב בהנחה ותעשו הכול בליווי של איש מקצוע שיוכל לעזור לכם עם כל השאלות והלבטים.
עליכם להבין שבכל פעם שאתם לא בטוחים מה יהיה כדאי לכם לעשות בדיוק, הדרך הנכונה לקבל את ההחלטה הטובה ביותר תהיה פשוט לפנות אל רואה החשבון כדי שיסביר לכם מה עליכם לעשות. זה יוכל לחסוך לכם טעויות יקרות ויעשה שינוי משמעותי בכל היבט שאפשר להעלות על הדעת וקשור בהתנהלות הפיננסית השוטפת שלכם בתור עצמאים או בתור בעלי עסקים. אתם רק צריכים לפעול בצורה נכונה.

המליצו עלינו

מאמרים שלנו

יש לך שאלה? רוצה להתייעץ?

להזמנת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

דילוג לתוכן